Diagnostyka

Badanie USG 

Badanie USG służy do wczesnego wykrywania ciąży u suk i kotek. Pozwala ocenić żywotność, wielkość i stopień rozwoju płodów. Służy do oceny jajników i macicy, pozwala wcześnie rozpoznać ropomacicze, ułatwia diagnostykę przewodu pokarmowego,wątroby i woreczka żółciowego, chorób nerek i dróg moczowych, kamicy pęcherza i cewki moczowej, Ułatwia diagnostykę chorób prostaty.

Badanie RTG 

Wykonujemy zdjęcia Rtg aparatem niemieckiej firmy PX 20 hf. Jest to aparat najnowszej generacji (tzw. aparat wysokiej częstotliwości), prezentujący najwyższy standard techniczny a także spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa w zakresie promieniowania jonizującego. Do najistotniejszych zalet tego aparatu należy wysoka jakość otrzymywanych zdjęć oraz system ochrony radiologicznej.
Badanie RTG jest niezastąpione w diagnostyce chorób kręgosłupa, kości kończyn i stawów. Pozwala ocenić stan narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej. Badanie kontrastowe przewodu pokarmowego ułatwia ocenę pasażu treści pokarmowej przez jelita np. w celu wykrycie niecieniujących ciał obcych. Wykonujemy zdjęcia pacjentów „własnych" i „na zlecenie" z możliwością dodatkowej konsultacji ortopedycznej u specjalisty Rtg w kierunku dysplazji (z przesłaniem do oceny i ewentualnym wpisem do rodowodu).

Badania EKG 

Badanie umożliwiające postawienie rozpoznania i wdrożenie właściwego leczenia chorób serca i układu krążenia. Badanie EKG daje możliwość oceny skuteczności leczenia oraz wpływu podawanych leków na serce. Zastosowanie elektrokardiografi ułatwia diagnozowanie zaburzeń rytmu serca w przypadkach kardiologicznych i niekardiologicznych.
Systematyczne badanie EKG umożliwia wczesne rozpoznanie i podjęcie leczenia chorób serca.

Testy diagnostyczne 

Między innymi: nosówka, parwowiroza psów, FIV, FelV, FIP kotów.
Współpracujemy z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach. Pobieramy próbki krwi do oceny miana przeciwciał przeciwko wściekliźnie ( badanie jest niezbędne miedzy innymi do przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii).